Ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 III 2019r.

1. Wkraczamy już w III tydzień Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16:15.
DROGA KRZYŻOWA w Wielkim Poście odprawiana jest:
- dla ogółu parafian – w piątki o godz. 8:30 i 18:30,
- dla uczniów wszystkich klas – w poniedziałki, o godz. 17:00,
- w tym tygodniu w piątek o godz. 18:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotuje i poprowadzi młodzież naszej parafii.


2. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
w poniedziałek 25 marca:
- Krąg Biblijny, po Mszy św. wieczornej.

w środę 27 marca:
- Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową w każdą środę, rano po Mszy św. i wieczorem pół godziny przed Mszą św.

w czwartek 28 marca:
- próba scholi dziecięcej o godz. 17.00.

w piątek 29 marca:
- o godz. 17.15 w kaplicy Miłosierdzia Bożego spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym,
- o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przed kościołem na KRAJOWY FUNDUSZ MISYJNY „Ad Gentes”. Wysokość ofiar wyniosła 3.195 zł.

6. Koperty na daninę diecezjalną znajdują się w kościele pod obrazem św. Pawła. Serdecznie dziękujemy tym, którzy już wywiązali się z tego obowiązku wobec diecezji.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik, Miłujcie się.

8. Z racji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w następną niedzielę, 31 marca - kwesta przed kościołem dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Przypominamy, że w sobotę 30 marca, po rannej Mszy św. w kościele, będziemy przyjmować rezerwację intencji mszalnych na II półrocze tego roku.

W poniedziałek, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po raz kolejny obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia Poczętego.
Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00, połączone z duchową adopcją dziecka poczętego, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady.
Kolekta z Mszy św. jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W związku z przygotowaniem kościoła na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne Ks. Proboszcz zaprasza w środę po Mszy św. mężczyzn, nie tylko naszej parafii, na spotkanie duszpasterskie.

9. „Kino z wartościami”. W piątek 29 marca o godz.19:00 w X LO na Ratajach (os. Rzeczypospolitej 111) odbędzie się projekcja filmu pt. "Syn Marnotrawny". Film niezwykle cenny, który porusza bardzo ważny temat, aktualny zawsze, a szczególnie w Wielkim Poście: Bóg jak dobry ojciec, czeka na swe dzieci, które do Niego powrócą.

8. Od środy popielcowej każdego dnia, mieszkańcy naszego miasta mogą gromadzić się w innej świątyni by trwać na modlitwie, adoracji, rozważać mękę i śmierć naszego Zbawiciela a przez sakrament pokuty powracać do jedności z Bogiem.
Plan kościołów stacyjnych i intencji znajduje się w kruchcie kościoła.

"W każdą II niedzielę miesiąca w kaplicy Świętej Rodziny przy ul. Krysiewicza (przy Szpitalu Dziecięcym) o godzinie 10.30 odprawiana jest Msza św. dla Osób Niewidzących i Ociemniałych.
Po Mszy św. spotkanie przy kawie w salce w domu Sióstr Miłosierdzia. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia 2019 r.
Serdecznie zapraszam ks. Zbigniew Knop CM
Archidiecezjalny Duszpasterz Osób Niewidomych i Ociemniałych".