Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 III 2018 r.
1. Wkraczamy w V Tydzień Wielkiego Postu REKOLEKCJAMI PARAFIALNYMI.
Do każdego z nas kieruje Chrystus zaproszenie do udziału w nich. Plan rekolekcji i nabożeństw wielkopostnych znajduje się w kruchcie kościoła.
Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni okres Wielkiego Postu, w czas Męki Pańskiej. Widzimy krzyże zasłonięte na znak żałoby i smutku.
Zwyczaj ten istnieje od XIII wieku.
Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach GORZKICH ŻALI w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16:15 oraz nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ.

W najbliższy piątek 23 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawimy idąc ulicami naszego osiedla, początek nabożeństwa po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich i prosimy o zabranie ze sobą świec.

2. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
w poniedziałek 19 marca:
- Krąg Biblijny po Mszy św. wieczornej.

w środę 21 marca:
- Spotkanie duszpasterskie Zelatorów Żywego Różańca o godz. 16.30.

w czwartek 22 marca:
- próba scholi dziecięcej o godz. 17.00.

w piątek 23 marca:
- Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy o godz. 17.30.

3. UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO przypadająca 25 marca – w VI niedzielę wielkiego postu – z racji liturgicznych jest przeniesiona na poniedziałek 9 kwietnia. Jest to również Dzień Świętości Życia połączony z duchową adopcją dziecka poczętego, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady.

4. W najbliższą sobotę 24 marca, będziemy przyjmować rezerwację intencji mszalnych na II półrocze tego roku. / po rannej Mszy św. w kościele/.

5. Chorych, którzy odprawiają spowiedź i Komunię św. z okazji Świąt Wielkanocnych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub w zakrystii.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przed kościołem dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Wysokość kwesty wyniosła 2.310 zł.

7. Można jeszcze zabierać koperty na Daninę Diecezjalną.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Zapraszamy Panie do wiązania palm na Niedzielę Palmową w sobotę, 24 marca na godz. 15:00. Wiązanki palm będzie można otrzymać przed Mszą św. w Niedzielę Palmową.
Serdecznie prosimy tych, którzy mogliby ofiarować gryczpan na wiązanki palm o skontaktowanie się z Księdzem Proboszczem.

MYŚL NA TEN TYDZIEŃ:
„ Post byłby czymś małym i niegodnym, gdyby polegał tylko na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych. Rdzeniem postu jest nawrócenie. Istotą postu-według proroka Izajasza- jest „uniżenie duszy przed Panem” Post jest wyrazem pokory, nadziei i miłości człowieka do Boga.