Ogłoszenia

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 IX 2017 r.

Dziś świat pracy uczestniczy na Jasnej Górze w Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Królowej Polski. Wraz z pielgrzymami łączymy się w gorącej modlitwie do Jasnogórskiej Pani o błogosławieństwo Jej Syna dla naszej Ojczyzny, powierzając trudne sprawy świata pracy.

1. Również dziś, 17 września wspominamy bolesną rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich na polskie ziemie w 1939 r.-

2. W poniedziałek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży oraz imieniny Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, naszego Metropolity, który w tym dniu o godz. 10.00, odprawi w katedrze Mszę świętą, na którą Ksiądz Arcybiskup serdecznie zaprasza mieszkańców Poznania.

3. W tym tygodniu

w poniedziałek, 18 września:

- spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej

w środę, 20 września:

- spotkanie duszpasterskie Zelatorów Żywego Różańca o godz.16:30,

- Caritas Parafialna po Mszy św. wieczornej.

w czwartek 21 września -

- próba naszej scholi o godz. 17.00 w domu parafialnym, zapraszamy chętnych.

w piątek 22 września-

- o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- pierwsze spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godz. 19.00 ( checmy stworzyć w naszej parafii grupę młodzieży pragnącej pogłębić swoją wiarę – chętnych serdecznie zapraszamy) w sobotę 23 września-

- rezerwacja intencje mszalnych na I półrocze przyszłego roku w jednym terminie: intencje I rocznicy śmierci i jubileusze jak również pozostałe intencje, po Mszy św. rannej w kościele.

- godz. 10.00 – zbiórka ministrantów, kandydatów i chłopców pragnących służyć Panu Bogu przy ołtarzu

4. Już dziś informujemy, że spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci klas drugich wszystkich szkół odbędzie się w 25 września (poniedziałek) o godz.19.00 w domu parafialnym.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

6. W najbliższą niedzielę 24 września kwesta przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny i Szkołę Katedralną w Poznaniu.

7. Już dziś informujemy, że od 1 października Msze św. wieczorne w niedziele odprawiane będą w naszym kościele o godz. 18:00.