Ogłoszenia

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 VII 2017r.

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela. Niech czas wakacji będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, sprzyjajacym pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary i naszemu nawróceniu.

2. We wtorek, 25 lipca, Kościół wspomina św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Stąd dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, podejmujący inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa na drodze.

MIVA Polska ( organizacja na rzecz misyjnych środków transportu) zachęca do udziału w Akcji św. Krzysztofa, dziękując Bogu za bezpieczne podróże i akcji ofiary 1 grosz za kilometr bez wypadku na środki transportowe dla misjonarzy.

Jak ogłaszaliśmy dziś po Mszy św. o godz. 10.00 ewentualnie o 12.00 lub 19.00. błogosławieństwo pojazdów, które ustawiamy na parkingu od strony Kasztelańskiej. Ofiary złożone podczas święcenia pojazdów zostaną przekazane na pomoc w zakupie środków transportowych do krajów misyjnych.

3. W środę, 26 lipca, wspomnienie Świętych Anny i Joachima, rodziców Matki Najświętszej Maryi. W czasie Mszy św. rano i wieczorem pragniemy pamiętać o naszych dziadkach, jest to dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

4. W każdą środę, Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej, rano po Mszy św. a wieczorem przed Mszą św.

5. W piątek, po Mszy św. ranno i wieczorem nabożeństwo ku czci naszego Patrona św. Pawła Apostoła.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

W najbliższą środę, 26 lipca, przypada już pierwsza rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Pragniemy dziękować Bożej Mądrości za niezwykłe chwile jakie mogliśmy wspólnie z Ojcem św. Franciszkiem przeżywać. Prośmy by te wydarzenia dla wszystkich stały umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.